LOGOMARRONE SFONDO trasparente100200

Українська парафія в Римі

KATEDRALJNYJ HRAM

Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці

Жировицька Богородиця

Неділя 6-та після Пасхи. Сліпородженого

Євангеліє Неділі 6-ої після Пасхи. Сліпородженого

Одного разу проходячи, Ісус побачив чоловіка, сліпого зроду. Спитали його учні: Учителю, хто згрішив: він, чи батьки його, що він сліпим родився? Відповів Ісус: Ні він не згрішив, ні батьки його, але щоб діла Божі виявились на ньому. Поки дня, я мушу робити діла того, хто послав мене; бо ніч надходить, за якої ніхто не зможе діяти. Поки я у світі, я -світло світу. Сказавши це, плюнув на землю, зробив грязь із слини і помастив гряззю очі сліпому. І сказав до нього: Іди, вмийся в Силоамській купелі (що у перекладі означає: Посланий). І пішов той, умився, і вернувся зрячим. Сусіди ж і ті, що бачили його раніше сліпим, заговорили: Чи то не той, що все сидів і жебрачив? Одні казали: То він. Інші: Ні, але подібний до нього. Він же каже: Це я! І спитали його: «Як прозріли твої очі? Він відповів: Чоловік, що зветься Ісус, зробив грязь, помастив мені очі і сказав: Піди до Силоаму і умийся. Пішов я, умився, і прозрів. Вони його спитали: Де він? Каже той: Не знаю. І ведуть того, що був сліпий, до фарисеїв. Була ж субота, коли Ісус зробив грязь і відкрив йому очі. Фарисеї спитали його, як він прозрів. Він сказав їм: Він поклав мені на очі грязь, я вмився, і бачу. Деякі з фарисеїв казали: Цей чоловік не від Бога, бо не шанує суботи. Інші мовили: Чи може грішний чоловік такі чуда творити? І виникла серед них незгода. І знову кажуть сліпому: Ти ж що кажеш про того, що відкрив тобі очі? Той відповів: Він - пророк. Однак, юдеї не вірили, що він був сліпий і прозрів, аж поки не покликали батьків того прозрілого. І спитали їх: Чи то ваш син, про якого кажете, що він сліпим родився? Як же воно, що він тепер бачить? Батьки його у відповідь сказали: Знаємо, що то наш син, і що сліпим родився. А як він тепер бачить - не знаємо, і хто відкрив йому очі - не знаємо. Спитайте його: він дорослий і скаже сам про себе. Так казали його батьки, бо боялися юдеїв: юдеї бо вже були змовилися, щоб виключити з синагоги кожного, хто його визнаватиме Христом. Тому батьки його сказали: Він дорослий, його спитайте. І вони покликали вдруге чоловіка, що був сліпий, та кажуть йому: Відай славу Богові! Ми знаємо, що той чоловік - грішник. Озвався той: Чи він грішник, не знаю. Знаю одне: я був сліпий, і тепер бачу. Вони йому сказали: Що він тобі зробив? Як він відкрив тобі очі? Той відповів: Я вже сказав вам, і ви чули; що іще хочете чути? Чи не хочете й ви його учнями стати? Ті з лайкою накинулись на нього і сказали: Ти - його учень! Ми - учні Мойсея! Ми знаємо, що до Мойсея промовляв Бог. А цього не знаємо, звідкіля він. У відповідь чоловік сказав їм: Тож воно й дивно, що ви не знаєте, звідкіля він, а він відкрив мені очі. Знаємо, що Бог не слухає грішників; а хто богобоязливий і чинить його волю, того він вислухує. Одвіку нечувано, щоб хто відкрив очі сліпому з роду. Якби він не був від Бога, не міг би був зробити нічого. Ті у відповідь йому сказали: Ти ввесь у гріхах родився, і нас навчаєш? І прогнали його геть. Довідався Ісус, що вони геть його прогнали, і, зустрівши його, сказав до нього: Віруєш у Сина Чоловічого? Той відповів: Хто він, Господи, щоб я увірував у нього?» Сказав йому Ісус: І ти бачив його, і той, хто говорить з тобою - це він. Тоді той сказав: Вірую, Господи! І поклонився йому.

Від Йоана 9,1-38

Синаксар у шосту неділю після Пасхи, про сліпого

Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю Сліпонародженого, 6 червня 2021 року

Проповідь преосвященного владики Діонісія Ляховича в Неділю сліпородженого, 24 травня 2020 року

Зі слова Блаженнішого Святослава на Неділю сліпородженого

Слово Митрополита і Архиєпископа Ігора Возняка на Неділю сліпородженого

Неділя Сліпородженого (Йо 9:1-41). Біблійний коментар

«Правдомовний» нечистий дух і «заколотники»-апостоли. Пояснення Апостола на Неділю сліпородженого

Відповідь на Христову благовість. Пояснення Апостола на Неділю сліпородженого

Чинити діла Отця «поки дня»

Євангельський сліпороджений і осліплені на душевних очах

Господи, нехай виявляються на мені діла Твої

Вдячність за отримане

Знак і радість

Бог – світло. Проповідь Жана Корбона на Неділю сліпородженого

Неділя сліпородженого. Виявляються сьогодні чудно діла Божі і Божа слава

В якого ти Бога віриш: караючого чи люблячого?

Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать

Що приносить більше радості: шукати “винного” чи “Божої волі”?

Грішників Бог не слухає, але коли хто Бога шанує і чинить Його волю, – того Він слухає

Неділя сліпородженого: поки я у світі – я світло світу

Бог дає відповідь, що схиляє нас до добра та надії на краще

У Бога є своя відповідь, ти готовий її прийняти?

Змінити “чому?” на “для чого?” Служіння в громаді – взаємне ділення дарами

Бог – живий і виводить нас із кризи! Він вчить нас дивитися по-іншому, по-Божому

Шлях від людських нещасть до діл Божих – також твій шлях?

Пасха – це перехід до переконання: щоб ділам Божим виявитись на тобі

Що буде тоді, коли розум почне перечити вірі? Не буде чуда …

Знаю одне: був я сліпим, а тепер бачу

Більше матеріалів з архіву НовинСтатей та Життя парафії

ugcc

Українська греко-католицька Церква

ugcc

Апостольський екзархат в Італії

ugcc

Українська парафія в Римі